Infidel

Modlitby nefungují

Statistický výzkum potvrzuje neúčinnost modliteb. Pokud si teď říkáte, že jste se modlili a modlitba se vám vyplnila, pojďme si to probrat. V první řadě jste si museli přát něco, co neodporuje přírodním zákonům. Pokud byste se modlili za navrácení amputované končetiny nebo oživení vašeho pohřbeného a zpopelněného blízkého, modlitba by se nevyplnila.

Za druhé, výsledku modlitby musí být vždy možné dosáhnout i bez boží pomoci. Modlíte-li se o výhru v loterii, nestačí se modlit, musíte si koupit si los. A ve chvíli, kdy tak učiníte, můžete mít štěstí a vyhrát, i když vám bůh nepomůže.

Což nás přivádí k bodu číslo tři. Pozitivní účinek modlitby nelze odlišit od náhody. Chtěli jste důkaz boží existence a co se stalo? Projelo vaší ulicí auto? Začalo pršet? Zablesklo se? Jak víte, že to byl opravdu signál od boha a ne čirá náhoda? Ostatně, pokud v boha věříte, modlili jste se a modlitba se vám vyplnila, jak poznáte, že bůh provedl změnu na základě vašeho přání a ne proto, že to bylo v plánu tak jako tak?